Wczytuję dane...

Rowery

Jazda na rowerze jest bardzo zdrowym sposobem na trzymanie swojego ciała w formie. Wiemy o tym również my, dlatego w swojej ofercie zawieramy różne typy rowerów, aby każdy z Was odkrył najlepszą ich wersję. Rowerem można jeździć wszędzie, po mieście, w lesie lub po łąkach, a także w górach oraz po szosie:

Jazda po mieście - przeważającym rodzajem nawierzchni, do której przystosowano rowery miejskie jest nawierzchnia płaska, czyli chodnik, droga dla rowerów oraz asfalt. Przez to nie muszą one posiadać bardzo czułych amortyzatorów, a bieżniki ich opon są dość spłaszczone, gdyż ich głównym zadaniem jest smukła jazda, a nie szukanie przyczepności na równym podłożu. Tak samo, nie możemy się w nich spodziewać wielu przerzutek, ponieważ nie są one wymagane w jeździe po miastach. Typy rowerów przystosowane do jazdy po mieście to: damki, rowery miejsce oraz składaki.

Jazda po łąkach i po lesie - tutaj mamy już nierówności w drogach, ponieważ zdecydowana ich większość nie jest utwardzona, a nawierzchnię stanowi ziemia, piach, bądź szrot, a w małym stopniu żużel. Amortyzatory w tych rowerach są w stanie pracować w osi pionowej cały czas, dając nam duży komfort jazdy i umożliwiając nam poprawne wyczucie drogi, bez konieczności doznawania uszkodzeń dłoń oraz rąk. Opony w tych rowerach muszą być przystosowane do różnych materiałów tworzących podłoże oraz do poziomu ich wilgotności, stąd widać mocno zarysowany bieżnik. Ze względu na charakter wypraw oraz na różne formy ukształtowania terenu, wyposaża się te rowery zarówno w przerzutki przednie, jak i tylne. Najpopularniejszym typem rowerów dostosowanych do tych warunków są rowery crossowe.

Jazda po terenach górskich - w wyprawach rowerowych w góry najważniejszy jest dobry sprzęt, dzięki któremu wjedzie się wszędzie, zarówno po szosie, jak i po nieutwardzonym gruncie. Z tego względu o wiele ważniejszym aspektem od amortyzatorów w tym typie rowerów są dobre przerzutki. Im jest ich więcej i im lepiej umiemy nimi zarządzać, tym nasze nogi wytrzymają dłuższe odcinki bez odpoczynku. W stosunku do takich wypraw polecamy nasze rowery górskie.

W naszej ofercie można również znaleźć rowerki dziecięce, dla pociech, które dopiero uczą się tej umiejętności bądź są za małe na pojazd normalnych rozmiarów, a także akcesoria rowerowe. Solidne plecaki, a także najważniejsze wyposażenie: kaski oraz ochraniacze.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów