Wczytuję dane...

Moto

Po zakupie motocykla przed pierwszą jazdą zawsze powinno się wyposażyć w akcesoria oraz elementy stroju motocyklisty, by uczynić jazdę jak najbardziej komfortową oraz bezpieczną. Dodatkowo w miarę zużywania się, również należy zadbać o ich wymianę. Zaczynając od głowy, głównymi przedmiotami w ubiorze motocyklisty są:

Kask motocyklowy - jego głównym zadaniem jest ochrona głowy poprzez amortyzowanie uderzeń o asfalt, bądź w innych uczestników ruchu. Nie jednej osobie uratował on już zdrowie, a nawet życie. Wiadomo, że urazy głowy są jednymi z najtrudniejszych do wyleczenia, stąd tak ważne jest zakładanie kasków.

Kurtka motocyklowa - sama w sobie kurtka nie chroni naszego ciała przed urazami układu kostnego, lecz chroni naszą skórę przed rozcięciami w wyniku ocierania się o różne rzeczy. Niemniej jednak, największą zaletą tego elementu garderoby jest ochrona naszego korpusu przed wiatrem i chłodem podczas jazdy. To między innymi dzięki niej jesteśmy mniej podatni na przeziębienia i grypy nabywane po jeździe na dwóch kółkach.

Ochraniacze na szyję, łokcie, barki, kręgosłup i nerki - górna część ciała jest najbardziej narażona na kontuzje spowodowane upadkami na motorze, ponieważ przeważnie uderzamy nią z większą prędkością o podłoże niż nogami. W trosce zarówno o siebie, jak i o swoją przyszłość, należy zakładać wszystkie ochraniacze, minimalizując efekty ewentualnych nieprzyjemnych skutków jazdy motorem.

Rękawice na motocykl - przy ciągłym trzymaniu kierownicy ręce mogą mocno zmarznąć oraz znieruchomieć, dlatego thinkfit.pl zakwalifikowało rękawice do akcesoriów motocyklowych.

Spodnie motocyklowe - specjalne spodnie wykonane z kilku warstw stanowią kompletny ubiór zewnętrzny z kurtką i mają podobne przeznaczenie. Warto je mieć na sobie, gdyż po prostu są stworzone dla Twojego dobra i bezpieczeństwa.

Ochraniacze na golenie - ochroń swoje kości piszczelowe i kolana poprzez zakładania takich rękawów na golenie. W zamian za to będziesz mógł się cieszyć lepszym funkcjonowaniem codziennym po upadkach.

Buty na motocykl - buty nie tylko dobrze wyglądają w środowisku motocyklowym, lecz także pasują do kształtu pedałów we własnych motorach, a ich grubsza budowa stanowi dobrą ochronę stóp oraz kostek. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów